SED-YESS

SED-YESS

Endoskopowa operacja usunięcia przepukliny lub wypukliny dysku z zastosowaniem dostępu tylno-bocznego. Zastępuje stosowaną jeszcze do niedawna wyłącznie tradycyjną „otwartą” operację dyskopatii lędźwiowej, wykonywaną w narkozie.
W tej nowoczesnej i małoinwazyjnej metodzie celem usunięcia przepukliny, protruzji lub wypadnięcia jądra miażdżystego dysku wykorzystywany jest endoskop. Jest to urządzenie, które posiadając wbudowaną kamerę przekazuje poprzez światłowód obraz pola operacyjnego do monitora. Endoskop wprowadzany jest do dysku międzykręgowego poprzez tzw. dojście „tylno-boczne”.

Dojście to omija zupełnie kanał kręgowy, w którym znajdują się takie delikatne struktury jak: rdzeń kręgowy, worek oponowy, korzenie nerwowe, naczynia i inne. Tym samym możliwości uszkodzenia w/w struktur są zredukowane do minimum. Uszkodzenia takie bywają stosunkowo częstymi powikłaniami procedur tradycyjnych, wykonywanych poprzez kanał kręgowy. Dzięki maloinwazyjnemu dojściu metodą endoskopową, unika się również dwóch najczęstszych odległych powikłań występujących po operacjach tradycyjnych, jak zrosty w kanale kręgowym oraz niestabilność kręgosłupa.

W endoskopie znajdują się tzw. kanały robocze, poprzez które usuwane jest chore jądro miażdżyste. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym i analgosedacji, wykonywanej przez specjalistę anestezjologa. Zabieg trwa zwykle 30-45 min., a pobyt pacjenta w szpitalu trwa najczęściej ok. 2 dni. Nasi neurochirurdzy przeprowadzili dotychczas ponad 3000 takich operacji, należąc do najbardziej doświadczonych operatorów w Europie

Poniżej dokumentacja z jednej z wielu operacji przeprowadzonych przez naszych neurochirurgów:

Poniżej dokumentacja radiologiczna przed- i po operacji całkowitego usunięcia przez naszych neurochirurgów przepukliny dysku na 2 poziomach. Operacja (zabieg małoinwazyjny) odbyła się z dostępu tylno-bocznego z zastosowaniem neuroendoskopu.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image