Przezskórna Nukleoplastyka Metodą Koblacji

Przezskórna Nukleoplastyka Metodą Koblacji (Percutaneous Coblation Nucleoplasty) - dyskopatia szyjna, dyskopatia lędźwiowa.

Nukleoplastyka metodą koblacji (czyli zimnego odparowania tkankowego) jest zabiegiem, w którym do dekompresji dysku (usunięcia części jądra miażdżystego) wykorzystywana jest tzw. plazma gazowa. Jest ona wytwarzana w trakcie zabiegu przez specjalne urządzenie i przenoszona do wnętrza dysku przez precyzyjnej konstrukcji elektrodę. Elektroda wprowadzana jest poprzez igłę wkłutą do dysku poprzez dostęp tylno-boczny (w przypadkach dyskopatii lędźwiowej) i przedni (dyskopatia szyjna) pod kontrolą monitora fluoroskopowego. Temperatura wytwarzanej plazmy wynosi 40 st.C.

Jest to jedna z metod z zakresu naprawczych małoinwazyjnych procedur, która może być stosowana również w przypadkach dyskopatii szyjnej. Redukcja masy wypukliny jądra miażdżystego, a także obniżenie ciśnienia w dysku odbywa się poprzez kanałową waporyzację (dyskopatia lędźwiowa) lub wykonanie 3-ch owalnych waporyzacji (dyskopatia szyjna). Redukowany jest ucisk wypukliny dyskowej na pobliski korzeń nerwowy, co zmniejsza lub usuwa dolegliwości bólowe oraz znacznie poprawia komfort chorego. Pierwsze w świecie takie zabiegi zostały wykonane pod koniec 2000 roku w Stanach Zjednoczonych. Zabieg jest wykonywany poprzez wkłucie do dysku odpowiedniej prowadnicy w kształcie igły, bez nacinania skóry. Zabieg trwa ok. 30 min. Pobyt w szpitalu trwa 1 do 2 dni. Nasi neurochirurdzy posiadają doświadczenie w wykonaniu ponad 800 takich małoinwazyjnych zabiegów.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image