Wertebroplastyka

Wertebroplastyka

Jest procedurą minimalnie inwazyjną, którą wykonuje się w przypadku pęknięcia lub złamania trzonu kręgowego z towarzyszącym temu złamaniu bólem. Najczęstszym wskazaniem jest osteoporoza. Zabieg polega na wstrzyknięciu przez specjalna igłę kleju cementowego do złamanego lub zgniecionego trzonu kręgowego. Usztywnia to uszkodzony trzon kręgu i stabilizuje poruszające się w stosunku do siebie elementy prowokujące wystąpienie bólu.

Zabieg poprawia aktywność ruchową chorego, znosi ból i często pozwala na powrót do poprzedniej aktywności codziennej i zawodowej. Może on być wykonywany u osób starszych, u których niemożliwym byłoby wykonanie otwartej operacji chirurgicznej oraz u takich pacjentów u których kruchość kości uniemożliwia ich chirurgiczną rekonstrukcję. Przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym po podaniu leków o ogólnym działaniu uspokajającym i przeciwbólowym. Znieczulenie takie pozwala na możliwość porozumiewania się z lekarzem w trakcie procedury.

Usztywniony w ten sposób trzon kręgowy przestaje boleć i nie jest podatny na dalsze złamania, które mogłyby prowadzić do poważnych komplikacji neurologicznych.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image